Secure Boot Error Hatası - Brick | ÇÖZÜMÜ

Selâmun Aleykûm arkadaşlar.Bugün size “Secure Boot Error” Hatasını çözmeyi anlatacağım.

Telefonumu Telefonculara verdiğimde yapamadılar. Telefon bir köşede öyle duruyordu. Ben de deneye deneye yapmaya çalıştım.
İlk önce .kdz dosyasını ayıklayıp .dz dosyasına çevirdim ve uzantısını .tot olarak değiştirip LG UP ile yüklemeyi denedim. .tot dosyası hatalı dedi.
Bu sefer LG Flash Tool ile .kdz yüklemeyi denedim .
PhoneMode kısmındaki tüm yöntemleri denedim ama hata verdi. CSE flash hata verdi. Normal Flash hata verdi.
LG UP e yüklemeyi denedim ve başardım.
İşte izleyeceğiniz adımlar :

1- Telefonu Download Moda alın :

Telefon kapalı iken USB kablo ile bilgisayara takın (batarya çıkık olsun) sonra ses açma tuşuna basılı tutarak bataryayı takın ve bekleyin.

2- LG UP programını açın :

Gerekli driver’lar ve firmware dosyası hazır olmalı.
LG UP programında telefonunuz gözükecektir. Alt tarafta “BİN” yazan yerin sağında üç nokta olacak , oraya basın. .kdz dosyasını seçmek istiyorsanız “Process” yazan kısımdaki “refurbish” yerine “update” seçeneğini seçin. Sonra .kdz dosyasını seçin ve tekrar aynı kısımdan “refurbish” seçeneğini seçin. Ve Start butonuna tıklayın. 15-20 dakika kadar sürecek yükleme işlemleri sonrası cihaz açılacak ve 1-2 kez yeniden başlayacaktır.

Gerekli LG UP programına , Driver’lara, Firmware Dosyasına LGDestek.net sayfasından ulaşabilirsiniz.
İşlemler bu kadar :slight_smile:

Not: Cihazım LG G4c idi. Ve H525n için gerekli .tot Dosyası yoktu. Daha önceleri LG Flash Tool ile birkaç Kez yazılım atmayı denedim ama olmadı. Telefonculara verdim. Hiçbiri yapamadı. Aldığım cevap "anakart gitmiş " idi. Ancak kendim deneye deneye bu şekilde çözdüm.
Not: Telefonuma Hard Reset attığımda yine aynı hatayı veriyordu.
Hatanın tam adı " Secure Boot Error " “Error code : 1003”
Çok araştırma yaptım ama sonuç alamadım. Hatanın çözümünü bu şekilde buldum. Umarım yardımcı olmuşumdur.

#lg-android-donanim
#nasil-yapilir
LGDestek.net