LG K10 k430dsy Modeli Root Yapılabiliyor mu?

Sonuç nedir? Oldu mu?

Maalesef lolipopa dönme şansım yok cunku teldeki gelen rom marshm 6.0
lolipopu nerden bulacağım ve lg tele yukleme olayı biraz farklı biliyorsunuz

Bilemiyorum belki stock Lollipop ile çıkmıştır diye demiştim. Şimdi baktım da Marshmallow ile çıkmış. Hard Reset atıp öyle deneseydin bu yöntemi

Evet marshm. ile çıktı ve başıma bela oldu adeta…

H.reset de attım yine olmadı bir türlü. Anladığım kadarıyla Bootloader kilidi problem çıkarıyor. Onuda açamadım bir türlü ADB en fastboot unlock yaptım o zamanda adeta hard reset atıyor. ama bootloader kilidi açılmıyor. Bir daha orjinal tel almayacağım nerdeyse o hale geldim… Özür dilerim sizide meşgul ediyorum Hakkınızı helal edin. Saygılar

Aklıma gelenler bu kadardı. Yardımcı olamadığım için özür dilerim. Helal olsun tâbiki. Hayırlı akşamlar.

Sonunda rootladım telefonu günler sonra ama bir işe yaramadı çünkü hiç bir yöntemle imei atamadım

Nasıl rootladın? Merak ettim 20 günden fazla oldu :smiley:

evet aşağı yukarı 20 günü geçti TWRP ile Rootladım önce telin v10e numaralı romunu attım yeni romlarda koruma olduğu iğçin işlem yapılıyor ama sonunda Telefonun rootlu olduğunu garanti dışı olduğunu yazan uyarı ile Loop’a giriyor telefon 10 e romundan sonra adb den TWRP flashlamadan direk boot ettim tel twrp ile açılınca supersu yukledım sd karttan tel rootlandı sadece açılışta işte telefon rootlu garantısı yok mesajı gelıyor sonra devam ediyor açılışa ama gel gör ki imei atamadım yıne bu tekin imei dosyası hangisi nvram.bin dosyası mı ettc/mddb altındakı tum dosyaları sıldım klasoru boşalttım yınede banamısın demedi imei oyle kaldı. mopbile uncle içim imei.bak dosyası yaptım sonra onu sd karta atıp uncle dan imei restore yaptım:) mobıle uncle imei yi okuyunca yenmı imeiler çıkıyor. :slight_smile: 06 diye kontrol edince eski imei devam ediyor. :slight_smile: kısacası kafayı yedım 1 aydır. Nerdeyse yenieden LG rom yazacağım inat ettim göndermeyeceğim telciye box ile atacaklarmış da benim atın diye verdiğim imeinin yarın başkasına verilmeyeceği garantisi yok herhalde :)))

Bilen brisi söyleyebilir mi? Bu k10’un imei no ları hangi dosyada klasörde EFS diye yazmışlar çok yerde ama ben efs klasörünü bulamadım

lg k10’ a imei nasıl atılıyor bilen bir arkadaş yok mu?