LG K10 k430dsy Modeli Root Yapılabiliyor mu?

Merhaba forumdaki tüm konulara özellikle baktım cevap bulamadım. LG K10 k430dsy model telefonda imei sorunu yaşıyorum. MTK v.b. tüm uygulamaları denedim . Değiştiremedim. Bazı uygulamalr ise Root istiyor. Ancak bu modele root atamıyorum bir türlü. Kingoroot v.b tüm uygulamaları bundada denedim ama maalesef çözüm bulamadım. Yardımcı olacak arkadaş var mı?

Android sürümün 6.0 dan aşağıdaysa King Root işe yarar. Üstünde işe yaramaz. Sürüm kaç?

İlginize teşekkürler Sürüm 6.0 king root olmuyor kingoroot da olmuyor

O zaman SuperSU.zip kuracaksın. Bunu yapmak için de TWRP lazım. Technopat’da bu konuda bir başlık var. İstersen bakabilirsin:

Bu konuyu inceledim ancak oradaki twrp dosyasıda işe yaramadı yüklenmiyor. Yöntem bir işe yaramadı. Saygılar

Ne gibi bir hata ile karşılaştın?
Ha bu adımda hata verdi?

1. adımda twrp yi fastboot ile boot ederken ekranda yazılar çıkıp sonra waiting mesajı geliyor ve bekliyor işlem yapmıyor uzun süre bekledim ama olmadı sonra pili çıkarıp tekrar açtım teli tabi bootloader unloc dediğim için telefon sıfırlanmıştı ama değişen bir şey yoktu. Bir kaç kez denedim ama sonuca ulaşamdım. Saygılar

Gerekli driver’ları silip baştan kurarak deneseydin.
Bu konuya baktın mı :

Waiting yazısının geliyorsa telefonu görmüyor olabilir. Driver’lara bi göz atmalısın.

Evet burdaki konuyada baktım hatta oradaki twrp proje sahibi berkant_z ile mail aracılığı ile görüştüm. Oda o twrp nin işe yaramadığını söyledi. Saygılar

https://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276
Bu konuya da göz atabilirsin.
Framaroot , Kingroot tarzı bir uygulama.

adb device ve fastboot device komutlarının çıktılarında teli görüyor. PC ekranında değil tel ekranında twrp yi boot ederken waiting for dump mesajı geliyor ve bekliyor. uzun sürede bekledim yine değişim olmadı. Saygılar

Framaroot da işe yaramazsa, One Click Root Uygulamasını kullanabilirsin. Ben LG G2’ye bununla root atmıştım. Ama LG G2 için özel dosya bulmuştum. Bu sayfada tüm LG Cihazlar için diyor bakabilirsin, belki bu işe yarar:
https://www.android.gs/one-click-root-exploit-available-for-lg-devices-root-guide-included/

Kusura bakmayın bu vakitte sizide meşgul ediyorum. FramaRoot enedim olmadı. One Click Root da daha önce denemiştim olmamaıştı verdiğiniz sayfaya bakıyorum şimdi.

Aynı metodu kullanarak rootladım G2’yi. Belki işe yarar. Tek denemede olmadı bende de, 4-5 kere baştan denedim biraz sabır gerektiriyor. Ama sonunda rootladım.

Olur mu öyle şey, ben size yardımcı olmak için buradayım. :slight_smile:

Bi de MTK işlemci için ayrıca driver yüklemek gerekebilir (şahsi fikrim)
Buradan indirebilirsin:

Son yöntemi dene. Sonucu yazarsın. Ancak yarın bakabilirim. Kusura bakma şarjım bitiyor. Hayırlı akşamlar.

Driver larda sorun olmadığından eminim şöyle ki maui meta mtkdroid v.b programlarla Teli görebiliyorum. Maui metada imei dowload kısmına kadar geliyorum NVRAM dosyasını istiyor. Telin içinden aldığım kendi NVRAM dosyasını bile kullansam versiyon uyuşmazlığı mesajı veriyor. Telden mddb klasorunden kendi NVRAM dosyasını aldım onu kullanarak Maui Metada işlem yapmak istediğimde teli görüyor imei download kısmına giriyorum imei yazma işlemi için BPL dosyasını gösteriyorum ama flashlarken kendi dosyasına versiyon farklı mesajı veriyor

Lollipop’a geri dönmeden yapman çok zor. Lollipop’a geri dönebilir misin?
Son yöntemi denedin mi ?