LG G6 niye bu kadar az tercih ediliyor

Öncelikle herkese merhabalar, bu yeni platform için’de @lgdestek.net teşekkür ediyoruz, devamını bekleriz.

ben yaklaşık 6 senedir LG markasının ürettiği akıllı telefonlarını kullanıyordum ve hala kullanmaya devam ediyorum, bu zaman dilimi için de yaşadığım belli başlı bir kaç sorunla karşılaştım, bunların bir kaç tanesi de hala devam ediyor, örneğin: SmartWorld, QuikMemo+ ve benzeri birkaç ufak sorun, ama bunlara gelmeden önce şunu sormak istiyorum:

neden LG akıllı telefonları türkiye de fazla tercih edilmiyor ?

LG macerama G3 ile başladım, gayet güzel ve kısmen başarılı bir akıllı telefon olduğunu söyleyebilirim, ama en can sıkıcı özelliği fazla ısınmasıydı, örneğin bir uygulama güncelleşirken veya oyun oynarken veya telefonumu güneşte bıraktığımda bir süre sonra tekrar elime almak istediğimde epey bir zorlanırdım, daha doğrusu alamazdım, hele bir de yaz günlerinde yaşadığım fantezileri anlatmıyorum, daha sonra fethiyede sıradan bir gün de telefonumun şarjı biter ve bir daha hiç açılmaz, tamire verdiğimde bana ‘‘ana kartında bir sorun olduğunu ve bu sorun tüm LG G3 telefonları için geçerli olduğunu’’ söylediler, ve bu sorun tüm G3 ve G2 modelleri için geçerliymiş, bu iki model yaklaşık 2.5 - 3 sene arası çalışıyormuş en fazla, bu beni çok üzmüştü çünkü bunu telefonum bozulduktan sonra öğrendim, bu da şu demek oluyor, telefonumun içinde kayıtlı tüm notlarım, fotoğraflarım, hesaplarım ve şifrelerimin hepsinin bir daha erişemeyeceğim in anlamına geliyor, hala G3 veya G2 kullanan varsa bunu göz önünde bulundursunlar ve tüm notlarını ve rehberlerini vs. başka bir yere kaydetsinler veya bulut a aktarsınlar, telefonuda satmaya kalkıştığımda hiç kimse almadı.

daha sonra G6 ya geçtim, şuan gayet memnunum, telefonu tercih etmemin en büyük nedeni fazla simetrik olması, telefonu inceledikçe içimin yağları eriyor, LG yi buradan öpüyorum biz simetri hastalarını düşündükleri için, aslında benim planım LG G5 almaktı ama gel görelim ki LG G5 piyasada yok, nedeni ise batarya giriş çıkışndan kaynaklı bir sorun yüzünden fazla tercih edilmiyormuş, bu durumdan kaynaklı LG Q6 , G6, G7 gibi telefonlar düşünmeye başladım, tabi bunları bulmakta epey zordu, daha doğrusu sadece G6 modelini buldum ve baya beğendim daha sonra almaya karar verdim, koskoca antalya da LG G5 bulamadım.

bence LG her yönden gayet başarılı bir marka, türkiye de bu kadar ilgi görmediği için üzülüyorum, bence daha iyi bir yere laik, ilerde evimi LG buz dolapları, LG televizyonları, LG fırınları, LG telefonları gibi ile donatacağım :slight_smile:

ayrıca burdan @lgdestek.net e seslenmek istiyorum, SmartWorld a tekrardan gözden geçirmeye ne dersiniz, çünkü uygulama piyasaya göre çok geride bence, çok az kaliteli içerik barındırıyor, çok fazla ıvır zıvız boş beleş şeyler var, bence gereksiz, ve ayrıca uygulama çok yavaş :neutral_face: .

arada biraz kendimi kaptırıp uzattığımı düşünüyorum kusuruma bakmayın, herkese mutlu mesut günler diliyorum :heart:

O kadar tercih edilmiyor ki bugün istanbul’da 30’a yakın telefoncuda G6 için aradığım sert şeffafı geçtim herhangi bir koruyucu kılıf bulamadım

Ekran koruyucu ve kılıf aksesuarlarını LGDestek Mağaza üzerinden temin edebiliyoruz. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıya girerek aradığınız aksesuarları bulabilir ve sipariş verebilirsiniz.

LG akıllı telefonları ilk olarak LG G2 modeliyle patlak verdi diyebiliriz. Bunun sonrasında bir ilke imza atan firma, LG G3 modelinde ilk kez 2K ekran deneyimini yaşadı lakin bu deneyim 2-3 sene sonra telefonun donanımında aşırı yük bindiğinden faciayla sonuçlanıyor. Onun haricinde LG G4 ile yaşanan bootlop sorunu da bu faciaya artı olarak eklenince insanlar biraz uzaklaştı lakin LG G6 ve LG Q6 modellerinden sonra firmanın mobil tarafında gelişmeler yaşandı. Umarız bu gelişmeler ilerleyen dönemlere de yansır.

Aynı durumu ben de yaşıyorum, sıkıldım kılıf aramaktan, en sonunda gittim aliexpresten spariş verdim, bugün 46. günümü doldurdum ve kargo hala elime gelemedi

Dilerseniz siz de LGDestek Mağaza üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Henüz denemek fırsatım olmadı

Mağazamız 7/24 açıktır. Ürünlerimiz orijinaldır. İade politikası uygulanmaktadır ve 1-4 iş günü arasında kargo teslimatı vardır. (Kargo şirketine bağlı bu süre değişebilir)

Daha önce de bir göz atmıştım zaten, şimdi bir daha baktım hiç yeni ürün eklenmemiş, aylar önce ne varsa şimdi de aynı şeyler var, ve bir çok ürün stokta yok, beni yanlış anlamayın amacım sizi kötülemek değil demek istediğim, lg kullanıcılarına yeterince hizmet, destek ve donanım sağlanmıyor, bu hem lgdestek mağaza hem de smartworld (ve benzeri) için geçerli, müşteri kitleniz zaten belli bari bu kitleyi kaybetmeyelim

Telefonu ilk alanlara verilen bu paketteki sert ama şeffaf koruyucu kılıftan arıyorum malesef bulamadım mağazada. Yumuşak olanı var

Öneriniz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalışacağız.

Eleştirmek için söylemedim mağaza çok güzel elinize sağlık. Bu ürün eklenirse hemen almayı isterim

Mağaza yetkililerine ileteceğiz.

Lg g6 yeni gelen güncelleme sürümü türkiye modellerine ne zaman dağıtılacak bilginiz var mı teşekkürler.

Yılbaşından önce gelmez diye tahmin ediyorum. Ki güncelleme gelse de indirip yüklemeyi düşünmüyorum.çünkü güncellemeler sıkıntılı olabiliyor.Zaten LG G6 bu haliyle mükemmel ötesi.Hiç maceraya gerek yok şahsi kanaatimce

Lg g6 Adana’da çok fazla var.11.sınıf öğrencisiyim 4 tane kendi sınıfımda var.Dün otobuse bindim otobuste de birini gördüm.Kılıf konusuna gelecek olursak benim gittiğim kılıfçıda gayet güzel ucuz g6 kılıfları var