LG G5 garantiden dönen telefonda bir tuhaflık var.Yardımlarınızı bekliyorum

LG G5 H860 Çift hatlı telefonumda kronik bir problem olan GPS ve Ghost ekran sorunu vardı.Hepsiburadadan aldığım ve İthalat garantili olan telefonumu garantiye yolladım.Telefon geldi fakat bir tuhaflık var.

Telefonum çift hat olması gerekirken tek hat olarak çalışıyor.Durumu kontrol etmek adına ayarlardan TELEFON MODELİNE BAKTIM.Gördüğüm şey ilginç. Telefonum LG-H850TR olarak gözüküyor.Bunun 2 açıklaması var.Birincisi telefona yazılım yüklemesi yaparken yanlışlıkla tek hat olan rom yüklemesi yapıldı. İkinci açıklaması anakart lg g860 çift hat olan anakart olması gerekirken lg-850tr uyumlu anakart takıldı ve bu yüzden çalışmıyor.
güncelleme yapmak istiyorum yeni güncelleme bulmuyor.
Lg Bridge üzerinden yapmak istedim bu kez güncelleme buluyor indiriyor.Fakat yüklemeye başlayınca iptal oluyor.Yardımlarınızı bekliyorum.Duruma göre tekrar servisle iletişime geçeceğim.Teşekkür ederim.

. Tahminimce sizin telefonunuzun anakartini değiştirmişler çünkü çift simli telefona tek sim kartlı yazilim yyuklenememekte.8.0 a güncellemek isterseniz lg up ile güncellemeyle bakmanizi tavsiye ederim. Ayrıca bende Hepsiburada dan aldım H860 cihazını benim cihazın garantisi Ritzy diye saçma sapan bir şirketti sizimkide mi o ve memnunmusunuz bende göndermeyi düşünüyorum da. Internette çok şikayetçi vardı

Bridge üzerinden güncelleme yapmıyor.Lg g5 h850tr için 8.0 güncellemesi gelmediği için herhangi bir güncelleme zaten olmuyor.

Evet benimkide ritzy firması.memnun kaldımmı derken.nasıl anlatayım anakartı bana sormadan farklı modelle değiştirmişler.iyi niyetli düşünmek istitorum.ama bana çift hat lazım geri göndersemmi karar veremedim.göndersem birşey çıkarmı yada ücret iadesi falan yapılırmı bilemiyorum.
Ayrıca hopörlerde cızırtı var.Onu yaparlarmı.
Birde kamerasından şüpheleniyorum.tamire gidince geniş ekran çekimde kalite sorunu var sanki.yada bana öyle geliyor.

Sizin tavsiyenize göre duruşumu netleştireceğim.sizin prepleminiz ne

Ben ekran kartını yakmışım , güç isteyen yerlerde bi kasıyor bende ondan düşünüyorum da çok önemli değil şuan . Siz ücret iadesi istesenizde çok zor oluyor genellikle böyle şeyler hakem heyetinde bitiyor ondan dolayı müşteri hizmetlerini arayıp görüşün derim ama ellerinde H860 anakarti olduğunu düşünmüyorum . Bu arada geniş açı kamerası zaten kötü :slight_smile:

Ellerinde anakart yoksa ve takamıyorlarsa mecbur para verecekler.iade veya birebir değişim.
Hepsiburada bu konuda faydalı oluyor.

Geniş ekran fotoğrafta zoom yapınca çok kötü oluyor sizdede öylemi.geri yollama sebebimden biride bu.ama normalde vazgeçebilirim

Bana ne tavsiye edersiniz.uğraşayımmı böylemi kullanayım.teşekkürler

Çok fazla ihtiyacınız yoksa ben hiç değiştirmeyin derim çünkü çok zahmetli ama yinede siz bi telefonlarda iade ve değişimi araştırın ona göre karar verin. Saygılarımla

Bundan önce Lg G3 VE LG G4 kullandım.ikiside servislik oldu.ikisindende ücret iadesi aldım😊fakat bu kez bu işle uğraşmak için zamanın yok.böyle kalsın ozaman.ama son sorum şu olsun utku bey.anakart değiştiği için tr modeline çıkacak güncellemeyi yüklemede bir sıkıntı yaşarmıyım acaba